Megint Magyarországra jönnek a legsúlyosabb amerikai és orosz homofóbok
Újra Budapestre jön a Családok Világkongresszusa, még egy rendezvényt szervezzenek meg a kormány támogatásával.
Újra Budapestre jön a Családok Világkongresszusa, még egy rendezvényt szervezzenek meg a kormány támogatásával.
"Magyarország visszautasítja a migránsfalvak létrehozását" – harsogja a Miniszterelnökség a mai kormányinfóról szóló beszámoló címében. Lázár Jánosék tehát új harc lehetőségét találták meg, bár ha jobban megfigyelik, ki és mi ezúttal az ellenfél, talán maguk sem érezték volna reakciójukat az ügy súlyával arányosnak. De legalább most nőügyekkel foglalkoznak.
Lehet bírálni az EU-t, a baj az, hogy amit a magyar kormány képvisel, az már nem Európa. Vélemény.
Baj van a menekültjogi szabályokkal, a civil szervezetek ellen készülő törvénnyel, a lex CEU-val. No, és elindulhat az "jogi atombombaként" emlegetett eljárás Magyarország ellen az uniós alapszerződés ominózus 7-es cikkelye alapján.
Soros György davosi interjújának végén hosszú idő után beszélt a kormány civilek elleni hangolásáról.
A szomszédba is fizetnénk, de a legjobban egy távol-keleti ország járna a magyar kormány segélyével.
Tudta-e, hogy a legkisebb frakcióval rendelkező LMP tagjai kérdeztek a legtöbbször a kormány tagjaitól?
Az ENSZ menekültügyi szervezete és az Európa Tanács közös levélben kéri a magyar kormányt, hogy tartózkodjon attól a politikai gyakorlattól, amely elősegíti a menekültekkel szembeni intolerancia, a félelem és az idegengyűlölet erősödését.
A feminizmus körüli parázs viták közepette talán abban mutatkozik a legnagyobb egyetértés, hogy a férfiak és a nők keresete közti különbségeket minél előbb fel kell számolni. A Világgazdasági Fórum legújabb jelentése szerint lesz dolguk a bérek rendezésért síkra szállóknak, mert amennyiben a mai trendek folytatódnak, a nők fizetése világviszonylatban csupán 2133-ra érheti utol a férfiakét. Magyarországon jelenleg 18,4 százalék a különbség.
Kitartunk a sztori mellett, az pontos és hiteles – így reagált a Financial Times újságírója, amikor a hvg.hu arról kérdezte, eleget tesznek-e a kormány helyreigazítási kérelmének a paksi megállapodás uniós blokkolásáról szóló írás után.
Úgy értesült a 444.hu, hogy a kormány az RTL Klub tulajdonosaival barátkozna, és azt szeretné elérni, hogy kevesebbet politizáljon a magyar csatorna. Később a médiacég a Népszabadságnak meg is erősítette a reklámadóval kapcsolatos tárgyalások tényét.
Hétszáz vasúti kocsi egyiptomi megvásárlását finanszírozná a magyar kormány – írja a The Cairo Post híroldal.
Nem kell kiigazítás, a közmunkaprogram mértékét nem kell csökkenteni, nem kell hosszabbítani a munkanélküli járadék meghosszabbítását, nem kell visszafordítani a rezsicsökkentést – jelentősen puhultak a hazánkra vonatkozó országspecifikus ajánlások, melyeket az EU pénzügyminiszteri tanácsa fogadhat el pénteken. Az erőtlenebb ajánlások a sikeres magyar lobbizás mellett a bizottság általában konfliktuskerülő hozzáállását is tükrözik.
"A Szurkolói társadalom petíciója a magyar kormányhoz, és a törvényhozó magyar parlamenthez" címzésű beadvánnyal fordultak a magyar szurkolók Orbán Viktor miniszterelnökhöz - számolt be a rangado.hu.
Visszavonul a magyar telekomadóval szembeni perben az Európai Bizottság, miután Franciaországgal szemben kikapott egy hasonló ügyben, értesült a nol.hu. Az Európai Unió végrehajtó szervezete ugyanilyen döntést hozott egy hasonló spanyol adóval kapcsolatban is, amit szintén visszavontak a bíróságról.
Hadüzenetnek tekintik a magyar közjogi rendszer átszabását kritizáló uniós jelentéstervezetet a kormánypártok. A jobboldal a multik irányította unió és a hazai baloldali ellenzék összejátszásának rémképével próbálja fokozni hívei harckészségét.
A kormány a világörökségi törvényre hivatkozva próbálja kitenni a Veres István vállalkozóhoz köthető cégeket a Citadelláról - áll a Heti Válaszban.
Folyamatos kapcsolatban áll a brit diplomácia a magyar kormánnyal, és ha kell, jelzéseket is küldenek Londonból a magyar félnek akár a gazdasággal, akár a demokrácia helyzetével kapcsolatban – derül ki a Budapestre akkreditált brit nagykövet lapunknak adott interjújából. Jonathan Knott szerint a befektetők stabil jogi környezetet, stabil adózási feltételeket várnak. A diplomata azt mondta: Nagy-Britannia úgy akarja az uniós költségvetést csökkenteni, hogy köztük a szegényebb tagállamoknak – így Magyarországnak is – az eddiginél több fejlesztési forrás jusson.
A múlt héten bejelentett Matolcsy-csomag elemei azt jelzik, hogy a magyar kormány most már kész szembenézni az euróválság súlyosságával, és ez valószínűbbé teszi az IMF/EU-megállapodás létrejöttét is - vélik londoni pénzügyi elemzők.
Furcsállja, hogy bár az egyházak, kisebbségek ügye is uniós bírálatok tárgya, mégsem sikerült az érintett szervezetek képviselőivel találkozni budapesti vizsgálódásuk során – mondta a hvg.hu-nak az Európai Parlament állampolgári jogi szakbizottságának néppárti tagja, Sógor Csaba RMDSZ-es képviselő. A delegáció többek között a magyar igazságszolgáltatás, a kisebbségek, az egyházak helyzetéről készít jelentést.